Gramatyka angielska

    Gramatyka...choć przez wielu uczniów znienawidzona i zrównywana z matematyką, niezbędna jest do prowadzenia codziennej komunikacji. Jest to jednakże dziedzina nieprzeciętnie skomplikowana; zagłębiając się w nią odkryć możemy niezliczoną liczbę wyjątków i odstępstw od przyjętych reguł. Temu jakże istotnemu komponentowi języka angielskiego zdecydowaliśmy się więc poświęcić oddzielną sekcję serwisu. Głównym celem tego działu jest jak najbardziej zrozumiałe wyjaśnienie zagadnień gramatycznych nurtujących niejednego użytkownika języka.

 

Na chwilę obecną wyszczególnione zostały dwie główne podsekcje:

  • Zagadnienia praktyczne - w ramach tej podkategorii zajmiemy się typowymi problemami, jakie napotykać może osoba ucząca się gramatyki języka angielskiego. Nie skupimy się jednak na banałach, które znaleźć można w każdej innej książce tematycznej. Postaramy się zamiast tego przybliżyć Wam mniej znane, jednak wysoce interesujące zastosowania struktur gramatycznych w praktyce.
  • Teoria gramatyki - mówi się, że bez solidnych podstaw teoretycznych nie mogłaby istnieć żadna z praktycznych gałęzi nauki. Dzięki tej podsekcji nauczycie się właściwego stosowania czasów gramatycznych, używania trybów warunkowych, formułowania wypowiedzi z wykorzystaniem strony biernej...a to dopiero początek! 

Jeżeli gramatyka sprawia Wam z czasem coraz więcej trudności, jest to znak, że czas zaznajomić się z tekstami zamieszczonymi w tym właśnie dziale. Wspólnie zmienimy pytania językowe w jasne i klarowne odpowiedzi!