Podsumowanie roku 2014

Opublikowany 2014/12/31

"Now this is not the end. It is not even the be­gin­ning of the end. But it is, perhaps, the end of the be­gin­ning.

To nie jest ko­niec, to na­wet nie jest początek końca, to do­piero ko­niec początku."

 

  Witajcie Kochani!

Kończy się kolejny – drugi już – rok funkcjonowania witryny Polglish. Warto więc pokusić się o podsumowanie minionych 365 dni. Były one ze wszech miar owocne, jako że przyniosły dalszy rozwój portalu, Wasze większe zaangażowanie w całość projektu oraz powolne, jednakże nieprzerwane poszerzanie witryny o nowe treści.

Przyjmy się na początku liczbom, które to będą najlepszym wyznacznikiem Waszej aktywności na portalu i zainteresowania zdobywaniem nowej wiedzy. A więc – z przyjemnością ogłaszam, że w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku witryna zanotowała oszałamiające 32 236 odsłon, do czego to przyczyniliście się Wy, a mianowicie 12 252 użytkowników! Znaczna większość z Was, ponad 10 tysięcy, to obywatele naszego pięknego kraju, jednakże zauważyć można także powiększający się trend wyświetlania strony przez miłośników języka angielskiego pochodzących ze Stanów Zjednoczonych (1 486 wyświetleń), Wielkiej Brytanii (547 odsłon), czy choćby – Rosji i Holandii (łącznie ponad 400 odwiedzin). Nasza wspólnota nie tylko się więc rozrasta ale i nabiera coraz bardziej międzynarodowego charakteru, co osobiście niezwykle mnie cieszy!

Pochylmy się jeszcze na moment nad artykułami i materiałami, które w mijającym już roku interesowały Was najbardziej. Bezsprzecznie prym w tej kategorii wiedzie strona Aktualności, która to zanotowała ponad 12 tysięcy wyświetleń. Z uwagi jednakże, iż jest to strona główna serwisu – zaskoczenie tym faktem nie powinno być zbyt wielkie. Na drugim miejscu uplasowała się sekcja przydatnych zwrotów, która to pod koniec roku oscyluje w granicach 4 tysięcy wyświetleń. Ogrom swojej uwagi (ponad 3.5 tysiąca wyświetleń) przyciągnęły też znajdujące się w sekcji Ćwiczenia testy wiedzy gramatycznej i językowej, z których chętnie korzystaliście!

Co więcej, znaczny rozrost zanotował Fanpage witryny. Rozrósł się on do liczby miłośników języka angielskiego równej 1419 (stan na dzień 31.12) ! Z ogromną przyjemnością odnotowuję fakt, że jesteście również coraz bardziej aktywni i pokazujecie swoje wsparcie komentarzami, wiadomościami prywatnymi oraz polubieniami pod kolejnymi publikowanymi na tablicy słówkami dnia. Za każdą pojedynczą liczbę, za każde odwiedziny, lekturę przygotowanych przeze mnie materiałów i aktywność na Fanpage’u chciałbym Wam z tego miejsca ogromnie podziękować i poprosić o dalsze zaangażowanie, bo dzięki Wam całe przedsięwzięcie nabiera głębszego sensu!

Sylwester to również okazja, aby poczynić noworoczne postanowienia – obiecuję sobie i Wam, że rozwijać się będziemy dalej! Słówek na Fanpage’u pojawiać się będzie coraz więcej, nie zabraknie nowych felietonów znanej nam i lubianej Artemis, jak również – w miarę możliwości witryna rozrastać się będzie o kolejne przydatne artykuły i materiały naukowe! Jest więc na co czekać! 

Na koniec pozostawiłem kwestię najbardziej aktualną, a więc…życzenia! Z okazji nadchodzącego roku 2015 chciałbym życzyć wszystkim Wam i każdemu z osobna spełnienia prywatnych, choćby nawet tych najskrytszych marzeń. Niech kolejne miesiące przyniosą sukcesy zawodowe, rodzinne i naukowe motywujące Was do dalszej pracy nad sobą i rozwoju. Tradycyjnie – niech ten rok będzie lepszy niż poprzedni, a przynajmniej nie gorszy od niego!

 

 

Serdeczne pozdrowienia i podziękowania,

Administrator portalu Polglish.pl

 

Źródło grafiki: Google grafika